Kinga Krzyś – poprowadzi warsztaty malarskie dla uczestników piątej edycji zadania ,,Każde dziecko ma talent” 2023/2024.

Pochodząca z Krakowa artystka malarka, pisarka, autorka bajek i wierszy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Pedagogicznym, Wydział Sztuki, Kierunek: Malarstwo. Już od dziecka lubiła malować, od zawsze była to jej największa pasja, która po latach stała się jej zawodem. Tematy, które są bliskie sercu artystki to pejzaż, kwiaty, zwierzęta a także abstrakcja. Maluje również kropkowe mandale. Jej prace są spontaniczne, żywe, pełne kolorów, ornamentów i zdobień. Od 2014 r. bierze udział w wielu wystawach zbiorowych, a jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Jak powstają autorskie prace Pani Kingi, można zobaczyć na youtube: Kinga Krzyś MALUJBALUJ
https://www.youtube.com/@KingaKrzysMALUJBALUJ

 

„Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturowych” to cykliczne zadanie publiczne, skoncentrowane na potencjale dzieci, w zakresie kultury, realizowane od 2019 roku.

Głównym celem zadania jest stworzenie małopolskim uczniom warunków do odkrywania talentów i rozwijania kompetencji, potencjału, wiedzy i aktywności twórczej na różnych płaszczyznach ich działalności, wrażliwych, o wysokiej kulturze osobistej, w ramach edukacji pozaszkolnej, poprzez interaktywne warsztaty malarskie z Artystą i udział w wydarzeniach kulturalnych, w okresie od września 2023 r. do czerwca 2024 r.W tegorocznej edycji, podczas interaktywnych warsztatów pt. Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach, ukażemy dzieciom piękno sztuki malarskiej i świadomego jej odbioru, tworząc warunki do rozwoju aktywności kulturalnej, w ramach edukacji pozaszkolnej.
Zajęcia, prowadzone są przez Artystę – malarza, realizowane w małych grupach – do 15 osób. Poziom trudności jest dopasowany do indywidualnych możliwości uczestników i ich funkcji poznawczych.
Zadaniem uczestników jest namalowanie jednego obrazu, zgodnie z instruktażem prowadzącego. Uczestnik zasiadając przed sztalugą na wprost „czystego” podobrazia, podejmuje próbę stworzenia własnego, niepowtarzalnego dzieła inspirowanego obrazami Włodzimierza Tetmajera, na podstawie autorskiego obrazu Artysty.
Zajęcia odbywają się w formie malowania synchronicznego, z wykorzystaniem techniki akrylowej.
Oprócz malowania, zapewniamy bogate atrakcje Parku Wodnego w Krakowie oraz posiłek. Wskazane działania są organizowane w ciągu jednego dnia dla danej grupy.
Organizator zabezpiecza wszystkie, niezbędne materiały do wykonania obrazu. Ponadto, zapewnia jeden ciepły posiłek podczas pobytu w Parku Wodnym.

Na koniec wydarzenia, w dniu 04 kwietnia 2024 r., zostanie zorganizowany Wernisaż prac malarskich pt. „Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach” (godz.12.00), z ekspozycją powstałych obrazów, prezentowanych w przestrzeni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.
Integralną częścią tego spotkania będzie zaproszenie małych Artystów do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie na wyjątkowe widowisko muzyczne. (godz.15.00).

Do projektu przyjmowane są tylko zorganizowane grupy dzieci, w wieku szkolnym (08-16 lat), liczące 15 lub 30 osób w grupie.
Udział w przedsięwzięciu jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona.

W celu zgłoszenia grupy, należy wypełnić i przesłać Formularz projektowy – link poniżej:

https://form.jotform.com/232157159212350

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturowych” 2023/2024 jest dostępny na:

https://drive.google.com/file/d/1oriLx7LUtMUfFNE3vq48PKrPyydIXf5W/view?usp=sharing

Szczegóły uczestnictwa w projekcie u Organizatora:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS
Kontakt: e-mail: biuro@sislegeartis.pl lub moblie phone: +48 607 840 218.

Wydarzenie jest objęte:

Patronatem Honorowym
Pani Marty Malec – Lech Członka Zarządu Województwa Małopolskiego
Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – prof. Andrzeja Bednarczyka

Patronatem medialnym:
TVP KULTURA
Radia PLUS Kraków
TK NIEDZIELA
CzasDzieci.pl

Wspierają nas:
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Park Wodny w Krakowie
Fundacja Pro Musica Nova
Reclame PROGRESS
Małopolska Fundacja TIBI
Maluj Baluj

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego