Kinga Krzyś – poprowadzi warsztaty malarskie dla uczestników piątej edycji zadania ,,Każde dziecko ma talent” 2024.

Pochodząca z Krakowa artystka malarka, pisarka, autorka bajek i wierszy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Pedagogicznym, Wydział Sztuki, Kierunek: Malarstwo. Już od dziecka lubiła malować, od zawsze była to jej największa pasja, która po latach stała się jej zawodem. Tematy, które są bliskie sercu artystki to pejzaż, kwiaty, zwierzęta a także abstrakcja. Maluje również kropkowe mandale. Jej prace są spontaniczne, żywe, pełne kolorów, ornamentów i zdobień. Od 2014 r. bierze udział w wielu wystawach zbiorowych, a jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Jak powstają autorskie prace Pani Kingi, można zobaczyć na youtube: Kinga Krzyś MALUJBALUJ
https://www.youtube.com/@KingaKrzysMALUJBALUJ

 

„Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturowych” to cykliczne zadanie publiczne, skoncentrowane na potencjale dzieci, w zakresie kultury, realizowane od 2019 roku.

Głównym celem zadania jest stworzenie małopolskim uczniom warunków do odkrywania talentów i rozwijania kompetencji, potencjału, wiedzy i aktywności twórczej na różnych płaszczyznach ich działalności, wrażliwych, o wysokiej kulturze osobistej, w ramach edukacji pozaszkolnej, poprzez interaktywne warsztaty malarskie z Artystą, w miesiącu maju 2024 r.
W szóstej edycji projektu są realizowane interaktywne warsztaty pt. ,,Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach”, podczas których ukazujemy dzieciom piękno sztuki malarskiej i świadomego jej odbioru, tworząc warunki do rozwoju aktywności kulturalnej, w ramach edukacji pozaszkolnej.
Zajęcia prowadzone są przez Artystę – malarza, realizowane w małych grupach – ok. 15 osób. Poziom trudności jest dopasowany do indywidualnych możliwości uczestników i ich funkcji poznawczych.
Zadaniem uczestników jest namalowanie jednego obrazu, zgodnie z instruktażem prowadzącego. Uczestnik zasiadając przed sztalugą na wprost „czystego” podobrazia, podejmuje próbę stworzenia własnego, niepowtarzalnego dzieła, stworzonego na podstawie autorskiego obrazu Artysty.
Zajęcia odbywają się w formie malowania synchronicznego, z wykorzystaniem techniki akrylowej.
Oprócz malowania, zapewniamy bogate atrakcje Parku Wodnego w Krakowie oraz posiłek. Wskazane działania są organizowane w ciągu jednego dnia dla danej grupy.
Organizator zabezpiecza wszystkie, niezbędne materiały do wykonania obrazu. Ponadto, zapewnia jeden ciepły posiłek podczas pobytu w Parku Wodnym.

Do projektu przyjmowane są tylko zorganizowane grupy dzieci, w wieku szkolnym (09-16 lat), liczące 30 osób w grupie.
Udział w przedsięwzięciu jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona. W celu zgłoszenia grupy, należy przesłać on-line Formularz zgłoszeniowy:

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturowych” – VI edycja 2024 jest dostępny na:
https://drive.google.com/file/d/1ihlcB5kKMlCjgMRDZhuzR82cNUItidXw/view?usp=sharing

Szczegóły uczestnictwa w projekcie u Organizatora:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS
Kontakt: e-mail: biuro@sislegeartis.pl lub moblie phone: +48 607 840 218.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego