Zobacz więcej

09/07/2021

Wakacje z Mistrzami Świata- spotkanie z Reprezentacją Polski w skokach narciarskich.

SIS LEGE ARTIS zaprosiło dzieci z Krakowa do Wisły, by poznały misję sportu narciarskiego i posłuchały jak piękna, a jednocześnie pełna wyrzeczeń jest droga do zwycięstwa i sukcesu. Trudno opisać towarzyszące emocje, podczas tak wyjątkowego pobytu w Wiśle.

Dzieci z bardzo bliskiej odległości, oglądały trening – zgrupowanie Kadry i głośno kibicowały – czyniąc to dużym entuzjazmem. Nie zabrakło łez radości i szczęścia. Po treningu miało miejsce historyczne spotkanie z całą Reprezentacją; był czas na zdjęcia, podziękowania i rozmowy.

To, co do tej pory dzieci widziały w telewizji, teraz mogły zobaczyć „na żywo” oraz osobiście pogratulować skoczkom ich sukcesów zawodowych. Wrażenia były niesamowite.

Ponadto, uczestnicy otrzymali pamiątkowe widokówki z podpisami skoczków i okolicznościowe prezenty – komin sportowy. Na zakończenie wyjechały kolejką linową na Malinkę skocznię im. Adama Małysza w Wiśle, z której chwilę wcześniej skakała nasza Reprezentacja.

Inspirujące wydarzenie otoczone było licznymi akcentami wychowawczymi i promującymi zachowania normatywne wśród dzieci, w otoczeniu ludzi ambitnych, którzy dzięki determinacji i systematycznej pracy, odnoszą sukcesy na światowej arenie sportowej.

To wszystko byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie Pana Dyrektora, Adama Małysza, za co serdecznie podziękowała osobiście Pani Agnieszka Kęska – Prezes Zarządu SIS LEGE ARTIS.

Złota myśl kierowania do uczestników: „Najważniejsze, to przezwyciężyć pierwszy strach i otaczać się osobami wspierającymi” – Adam Małysz.