Patronat honorowy na zadaniem publicznym objął:
J.E. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz
Rzecznika Praw Dziecka Marek Michalak
Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski

Patronat medialny:
tvp3 radioplus gosc

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków

Wakacje w cieniu kultury 2016 – bezpłatna półkolonia dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Krakowa

Chcąc budować w najmłodszej grupie wiekowej świadomych odbiorców życia społecznego i rozwijać w nim otwarte postawy obywatelskie, pierwsza edycja projektu skupia się na najważniejszym jubileuszowym wydarzeniu w dziejach państwa polskiego, obchodzonym w całej Polsce – 1050 lecie Chrztu Polski i 1050 lecie polskiej państwowości.

Zapewniamy uczestnikom bezpłatne atrakcje, w tym wyżywienie, upominki motywujące, nagrody konkursowe.

W wersji dla dzieci będą poruszane tematy z zakresu powstania Państwa Polskiego, jak Mieszko I otworzył nam granice na cywilizację zachodnią, chrześcijaństwo oraz jak kształtowało się prawo?

Miejscem realizacji zadania jest kulturalna stolica Małopolski, Kraków – jedno z najpiękniejszych miast na świecie, gdzie z historią spotykamy się na każdym kroku. Część zajęć odbędzie się w Kinie Kijów.Centrum, do których należą: – realizacja warsztatów kreatywnych pt. „Legendy o powstaniu Państwa Polskiego”, „Historia tworzenia Prawa Polskiego. Czy dzieci mają w nim swoje prawa ? + konkurs z nagrodami; – seans filmowy.

Natomiast głównym miejscem wydarzeń będzie najstarszy w Polsce klasztor Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, w którym dzieci będą: – spacerowały wokół zabytków klasztornych/zwiedzały Klasztor, –  uczestniczyły w twórczych warsztatach pt. „Chrzest 966 – śladem narodzin Polski”.

To wyjątkowe zajęcia z okazji 1050. Rocznicy chrztu Polski, które są dostępne tylko w tym roku. Uczestnicy podczas zajęć będą przyglądali się czym był kraj Mieszka przed 966 rokiem, a czym stał się w wyniku chrystianizacji. Spotkają najważniejsze postacie tamtych czasów, zastanowią się nad przyczynami i skutkami przyjęcia przez polskiego władcę chrztu. Zajęcia odbywają się w miejscu nieprzypadkowym – najstarszym, istniejącym klasztorze w Polsce, którego założyciele – benedyktyni byli w sercu tamtych wydarzeń. Dzięki wielkoformatowej grze planszowej i ciekawym zadaniom podróż do przeszłości będzie dobrą zabawą, zaś na koniec każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie odbić pamiątkową reprodukcję metodą sitodruku.

W ramach warsztatów, dzieci zwiedzą ekspozycję stałą muzeum klasztornego, a podczas spotkania z jednym z mnichów, dzieci dowiedzą się jak benedyktyni łączą tradycję z nowoczesnością.

Projekt ma charakter półkolonii i mogą wziąć w nim udział dzieci z terenu miasta Krakowa.
W każdym, wskazanym terminie (lipiec: 19,20,21; sierpień: 4,5,9,10), Organizator może przyjąć jedną, zorganizowaną grupę dzieci licząca ok. 34 osoby + opieka, po uprzednim zgłoszeniu grupy do projektu i jej zakwalifikowaniu przez Organizatora – Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, liczy się data zgłoszenia do udziału w zadaniu, które należy dokonać poprzez e-mail: biuro@sislegeartis.pl lub kontakt telefoniczny: 607 840 218.