Szczegóły dystrybucji:

  1. Miejsce odbioru żywności:

Kraków, przy ul. Wielickiej 44 b, budynek jednopiętrowy wewnątrz osiedla, za Salonem Yamaha; dojazd komunikacją miejską – kierunek: Bieżanów, przystanek: Cmentarz Podgórski  (koło Urzędu Miasta Krakowa), tramwaj: 3, 6, 13, 24.

2. Harmonogram odbioru żywności:

2020 rok:

24 stycznia, marca i kwietnia, w godz. 11.00 – 16.00.

 

3. Kalendarz Działań Towarzyszących, w ramach PO PŻ 2014-2020, organizowanych „U SIEMACHY” Na Kozłówce 25:

  • warsztaty kulinarne – termin zostanie podany w najbliższym czasie,
  • warsztaty żywieniowo- dietetyczne/gospodarowanie budżetem domowym – termin zostanie podany w najbliższym czasie.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Stowarzyszenie jako Organizacja Partnerska Lokalna w porozumieniu z Bankiem Żywności w Krakowie od 2016 r. wydaje produkty żywnościowe przy ul. Wielickiej 44 b w Krakowie, osobom wymagającym wsparcia, w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 -2020.

W tym roku Podprogram 2019 rusza od 24  stycznia 2020 r.

W tej edycji, SIS LEGE ARTIS obejmuje pomocą żywnościową szczególnie osoby będące w kryzysie bezdomności, które odbiorą produkty w formie paczek.

Natomiast w tym samym miejscu Małopolska Fundacja TIBI będzie wydawała żywność dla wszystkich pozostałych osób/rodzin zakwalifikowanych do projektu, które otrzymały Skierowania z małopolskich MOPS/GOPS.

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.

W grudniu 2019 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2019, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Do lipca 2020 roku w SIS LEGE ARTIS, zakwalifikowane osoby będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, sok jabłkowy klarowany, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka drobiowa,  szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy oraz gołąbki w sosie pomidorowym.

Prócz wsparcia żywnościowego, SIS LEGE ARTIS, realizować będzie cykliczne działania na rzecz nie marnowania żywności – zero waste.

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (od 1 października 2018 są to: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

Podsumowanie realizacji poprzednich podprogramów:

Podprogram 2019 jest kontynuacją Podprogramu 2018, w ramach którego SIS LEGE ARTIS objęła wsparciem żywnościowym 270 osób przekazując im 12,70874 ton żywności.

Obok dystrybucji paczek prowadzone były również działania integracyjne i kulturalne.

Wszelkie informacje dotyczące projektu, udzielane są drogą:

  • e-mailową: biuro@sislegeartis.pl
  • telefoniczną: 508 660 299, w dniach od wt. – pt., w godz. 14.00 do 16.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO AKTYWNEGO UDZIAŁU!