Krakowskie Centrum Aktywności Seniorów, to autorska inicjatywa SIS LEGE ARTIS, wychodząca na przeciw potrzebom rozwojowym małopolskich seniorów.

Projekt powstał na kanwie zadania publicznego „CASS”, realizowanego w latach 2019-2020, skierowanego do krakowskich seniorów.

Z racji rosnących potrzeb fizycznych, psychicznych, edukacyjnych i rozwojowych osób w srebrnym wieku, po zakończeniu projektu, jego działania są kontynuowane pod wspomnianą nazwą, czyli „Krakowskie Centrum Aktywności Seniorów„.

Dokładamy wszelkich starań, by proponowana forma wsparcia dla seniorów była nieodpłatna. Współpracujemy z różnymi podmiotami kulturalnymi, gospodarczymi i społecznymi, by bariera finansowa nie była przeszkodą w obecności na zajęciach.

Statutowo, podjęte przedsięwzięcie jest realizowane w ramach pomocy społecznej, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób oraz na rzecz osób w wieku emerytalnym i przedemerytalnym.

Programowo, udzielamy wsparcia w trybie ciągłym, z zakresu:

  • konsultacji szkoleniowych – nowe technologie, 
  • przepisów prawa i bezpieczeństwa, w tym w sieci,
  • konsultacji ze specjalistą z kosmetyki pielęgnacyjnej i zabiegowej,
  • udostępniania sprzętu do poprawienia kondycji fizycznej – kijki nordic walking,
  • organizacji rekreacyjnych wycieczek nordingowych z instruktorem (Aktywizacja w srebrnym wieku),
  • wsparcia żywnościowego – paczki żywnościowe,
  • wsparcia w artykuły higieniczne – maseczki jednorazowe, żele do dezynfekcji, rękawiczki jednorazowe (w czasie trwania pandemii COVID – 19),
  • organizacja indywidualnych wyjść na basen/saunę.

Zakres wsparcia jest ciągle poszerzany wraz z możliwościami finansowymi i organizacyjnymi naszego Stowarzyszenia. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. +48 508 660 299 (wt.-śr., godz. 15.00 – 17.00).

***

Ponadto, partnersko współpracujemy z Fundacją Geriatrics przy projekcie ” Senior z pasją” (2021 r.) i zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów zielarskich „Zioła i ziołolecznictwo”, wykładów psychologicznych, zajęć teatralno – muzycznych, spotkań filmowych i integracyjnych, realizowanych przy ul. Drożdżowej 2 w Krakowie. Szczegółowe informacje o programie Fundacji Geriatrics można uzyskać
pod nr telefonu: +48 667248065 lub na stronie internetowej: http://fundacjageriatrics.pl/harmonogram-dzialan-klubu-senior-z-pasja-obowiazuje-od-01-09-2021r/?fbclid=IwAR2Zz5WwuvFpBOJ5SK7v8Wpj8Op9E-gj6ynA22ftuIUUbyBqxEWpaztosY4