„W dzieciach nadzieja, w rodzicach siła, w nauczycielach wsparcie”

Wychowanie dziecka to ważne i odpowiedzialne zadanie. Zatem, kierując się zasadą pomocniczości, w służbie dziecku, rodzinie i społeczeństwu powstało zadanie publiczne „Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturalnych” na kanwie pierwszej edycji zadania publicznego „Wakacje w cieniu kultury i talentu” 2016 (z konkursu: „Każde dziecko ma talent”).

Udział w projekcie ma charakter nieodpłatny.

Głównym celem projektu jest tworzenie warunków do rozwijania potencjału, wiedzy, talentów i aktywności twórczej dziecka na różnych płaszczyznach jego działalności, wrażliwego, o wysokiej kulturze osobistej, poprzez dostępność do edukacji i kultury w ramach edukacji pozaszkolnej wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z Małopolski, w okresie od 25 listopada do 31 grudnia 2019 roku.

W ramach II edycji zadania, zabierzemy dzieci do królewskiego miasta – Krakowa,  kolebki kultury, na jednodniową wycieczkę.

Działania programowe:

  1. Kultura – sztuka malarstwa  – warsztaty twórcze pn. „Maluj jak van Gogh”.

To prawdziwa przygoda z profesjonalnym malarstwem – podczas której uczestnicy zasiądą przed sztalugami i będą rozwijać swoją twórcza wyobraźnię, poczują się jak prawdziwi artyści.

Zajęcia odbywać się będą w formie warsztatów, w atmosferze wspaniałej zabawy i artystycznych doznań, przy których będzie można pośmiać się i kreatywnie pobawić.

Prowadzący zajęcia tytułem wstępu do zajęć, poprowadzi pogadankę o sztuce i znanych artystach, przybliży dzieciom przedmiotową wiedzę teoretyczną – poznają technikę malarstwa Vincenta Van Gogha, posłuchają o ciekawostkach z jego życia, nauczą się mieszać farby oraz jak używać narzędzi malarskich takich jak pędzle i szpachla.

Podczas warsztatów malarskich uczestnicy pod okiem artysty, malują krok po kroku swój własny, niepowtarzalny obraz. Namalowany przez siebie obraz każdy z uczestników zabierze na pamiątkę.

  1. Kultura – sztuka filmowa:

Pobyt w kinie ma na celu upowszechnienie kultury i edukacji filmowej.

Kultowe kino z tradycją – Kijów.Centrum w Krakowie,  odkryje przed dziećmi wspaniały świat zamknięty w obiektywie kinowym.

Dla uczestników projektu będzie przygotowany odpowiedni do wieku repertuar filmowy – nowości ekranizacyjne, o wysokich walorach artystycznych.

Po seansie filmowym, będzie możliwość zobaczenia zabytkowych obiektów służących dawniej do emisji filmu.

  1. Kultura – aktywność fizyczna, jako nieodzowny element zdrowego rozwoju fizycznego i intelektualnego:

Park Wodny w Krakowie – pobyt w przestrzeni Parku Wodnego, to jedna z najbardziej cieszących się atrakcji ruchowych, wzmacniający kulturę fizyczną i sprawność motoryczną wśród dzieci i młodzieży. W ramach wejścia, będą korzystały z niecodziennej możliwości spędzenia aktywnie czasu na basenie, z wstępem na wszystkie dostępne atrakcje przewidziane dla tej grupy wiekowej.

W ramach projektu zapewniamy uczestnikom wyżywienie – posiłek obiadowy, poczęstunek i ubezpieczenie NNW.

Ilość miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wszelkie informacje o projekcie udzielane są w kontakcie:

telefonicznym: + 48 508 660 299 lub e-mailowym: biuro@sislegeartis.pl

Projekty realizowany ze środków budżetu Województwa Małopolskiego

Fotorelacja z wydarzenia:

http://sislegeartis.pl/galeria/kazde-dziecko-ma-talent-rozwoj-kompetencji-kulturalnych-i-edycja-2019/

Fanpage: https://www.facebook.com/sislegeartis/