Kinga Krzyś – poprowadzi kolejną edycję warsztatów malarskich dla uczestników projektu.

Kinga Krzyś – pochodząca z Krakowa artystka malarka, nauczycielka, pisarka, autorka bajek i wierszy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Pedagogicznym, Wydział Sztuki, Kierunek: Malarstwo.
Już od dziecka lubiła malować, od zawsze była to jej największa pasja, która po latach stała się jej zawodem. Tematy, które są bliskie sercu artystki to pejzaż, kwiaty, zwierzęta a także abstrakcja.
Maluje również kropkowe mandale. Jej prace są spontaniczne, żywe, pełne kolorów, ornamentów i zdobień. Od 2014 r. bierze udział w wielu wystawach zbiorowych, a jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

„Każde dziecko ma talent” to cykliczne zadanie publiczne, skoncentrowane na potencjale dzieci, w zakresie kultury, realizowane od 2019 roku.

Głównym celem zadania jest stworzenie małopolskim uczniom warunków do odkrywania talentów i rozwijania kompetencji, potencjału, wiedzy i aktywności twórczej na różnych płaszczyznach ich działalności, wrażliwych, o wysokiej kulturze osobistej, w ramach edukacji pozaszkolnej, poprzez interaktywne warsztaty malarskie z Artystą i udział w wydarzeniach kulturalnych, w okresie od czerwca do grudnia 2022 r.

W tegorocznej edycji, podczas interaktywnych warsztatów pt. Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach, ukażemy dzieciom piękno sztuki malarskiej i świadomego jej odbioru, tworząc warunki do rozwoju aktywności kulturalnej, w ramach edukacji pozaszkolnej.
Zajęcia, prowadzone są przez Artystę – malarza, realizowane w małych grupach – do 15 osób. Poziom trudności jest dopasowany do indywidualnych możliwości uczestników i ich funkcji poznawczych.
Zadaniem uczestników jest namalowanie jednego obrazu, zgodnie z instruktażem prowadzącego. Uczestnik zasiadając przed sztalugą na wprost „czystego” podobrazia, podejmuje próbę stworzenia własnego, niepowtarzalnego dzieła, na podstawie autorskiego obrazu Artysty.
Zajęcia odbywają się w formie malowania synchronicznego, z wykorzystaniem techniki akrylowej.
Oprócz malowania, zapewniamy bogate atrakcje Parku Wodnego w Krakowie oraz posiłek. Wskazane działania są organizowane w ciągu jednego dnia dla danej grupy.
Organizator zabezpiecza wszystkie, niezbędne materiały do wykonania obrazu. Ponadto, zapewnia jeden ciepły posiłek podczas pobytu w Parku Wodnym.
Okres realizacji warsztatów: październik – listopad 2022 r.

23 listopada br., zostanie zorganizowany wernisaż pt. „Małopolskie dziedzictwo kulturowe i naturalne w obrazach”, z ekspozycją powstałych dzieł malarskich, prezentowanych w przestrzeni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.
Integralną częścią tego spotkania będzie zaproszenie małych Artystów do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie na wyjątkowe widowisko muzyczne pt. „Opowieści Starej Wierzby”.

Do projektu przyjmowane są tylko zorganizowane grupy dzieci, w wieku szkolnym (09-16 lat), liczące 15 lub 30 osób w grupie.
Udział w przedsięwzięciu jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona.

W celu zgłoszenia grupy, należy wypełnić i przesłać Formularz projektowy – link poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhtGUctXiCHfmZrcjH1gcwROckDMWMRtGXL0cWgBQu9j5A-w/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. „Każde dziecko ma talent. Rozwój kompetencji kulturowych” 2022 jest dostępny na:

https://drive.google.com/file/d/18sSWqX_0R2hehFaDz2JKSvhBivLDXM6F/view?usp=sharing

Szczegóły uczestnictwa w projekcie u Organizatora:
Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych LEGE ARTIS
Kontakt: e-mail:
biuro@sislegeartis.pl lub moblie phone: +48 607 840 218.

Wydarzenie jest objęte:

Patronatem Honorowym
Pani Marty Malec – Lech Członka Zarządu Województwa Małopolskiego

Patronatem medialnym:
TVP KULTURA
Radia PLUS Kraków
TK NIEDZIELA
Grupa CzasDzieci.pl

Wspierają nas:
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Park Wodny w Krakowie
TerazMy
Fundacja Pro Musica Nova
Małopolska Fundacja TIBI
Maluj Baluj

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego